O Šaldovinách

Jsme redakce školního časopisu Šaldoviny, spadajícího pod Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci. Máme rádi psaní, humor a taky trochu toho dění okolo nás, ke kterému se snažíme nebýt lhostejní a s radostí a nadšením ho rozšiřujeme a předáváme dalším přemýšlivým tvorům.

Jako redakce se snažíme ve své činnosti tvorby novin stále více zdokonalovat. Navazujeme nové spolupráce, vytváříme postranní projekty a nabíráme nové členy, kteří chtějí přispět svým nápadem, nebojí se projevit svůj vlastní názor či být kreativní a mají rádi psaní, ale i grafiku či jiné umění. Takže pokud by ses i ty chtěl stát redaktorem / redaktorkou našeho časopisu, neváhej nás kontaktovat!

Šaldoviny vznikly v listopadu v roce 2018 jako první školní noviny po novinách Xaver. Od té doby jsou pravidelně vydávány v tištěné podobě, přičemž je prodáváme ve školním prostoru. Nicméně pokud ještě nemáš některé z našich předchozích čísel, je možné si ho ve škole za 10 Kč stále koupit! Stačí buď napsat na náš e-mail (redakce@saldoviny.cz) nebo nás kontaktovat prostřednictvím sociálních sítí (ig: fx_saldoviny, fb: Šaldoviny). Rádi Vám vyjdeme vstříc!

V elektronické podobě budou jednotlivá čísla Šaldovin uveřejňována na tomto webu (archiv čísel) vždy po nějaké době od jejich prodeje.

Do roku 2024 Vám přejeme úspěšné dny plné radosti ze života, čtení a znalostí. Snad i v tomto roce naplníme Vaše očekávání s naší novinářskou tvorbou.

Vaše Šaldoviny crew

Do roku 2024 Vám přejeme úspěšné dny plné radosti ze života, čtení a znalostí. Snad i v tomto roce naplníme Vaše očekávání s naší novinářskou tvorbou!