VYZÝVÁME VÁS!

Chtěli bychom vyzvat všechny studenty, učitele i náhodné kolemjdoucí, aby se přidali k nošení roušek! Ač se může zdát, že to v tuto chvíli tak důležité není, opak je pravdou!

NOŠENÍ ROUŠEK JE DŮLEŽITÉ NEJEN PRO VÁS, ALE I PRO VAŠE OKOLÍ!

Nejen že tak chráníte sebe před možnou nákazou kapénkami, ale hlavně ostatní před případnou nákazou od vás, která se zatím nemusí projevit! Nákaza koronavirem, jak už všichni dobře víme, je zrádná v tom, že prvotní příznaky nemusí být viditelné. Proto prosím dbejte zvýšené opatrnosti a příště až půjdete do obchodu nebo do míst, kde víte, že bude hodně lidí, nebojte se, a vezměte si roušku. NENÍ TO TRAPNÉ!

Pokud zrovna vaše rouškové konto neoplývá hojností, na internetu existuje spousta návodů, jak si takovou roušku vyrobit. Je to jednoduché, takže to i každý nešika zvládne, navíc to zabere pouhý zlomek času našich ,,koronaprázdnin”. Stačí vám na to kousek bavlněné látky (o rozměrech 20 X 20 cm) a dvě gumičky. A co víc, dá se vyprat (lépe vyvařit) a můžete používat znovu! (Doporučuje se prát jednou za tři dny).

Shlédněte video, kde je o důležitosti nošení roušek více. (Naleznete tam také několik dalších odkazů, na kterých se můžete podívat, jak přesně se roušky dají vyrobit.)

Pokud byste měli chvíli času a chtěli se více angažovat, přidejte se třeba na facebook do některých vznikajících dobrovolnických skupin, kde můžete svou pomoc ať už s šitím roušek či výrobou dezinfekce pro nemocnice či své okolí nabídnout. Založte akci na hromadné šití roušek nebo se nabídněte s nákupem potřebných věcí seniorům (i vašim prarodičům)! Šiřte tyto informace dál a sdílejte, protože to je to nejmenší, čím můžete pomoci. 🙂

odkaz na jednu z dobrovolnických skupin na fb:

https://www.facebook.com/groups/ct24pomaha/

Pomáhejme si a buďme zodpovědní!