Tohle je František. Seznamte se!

Již brzy vyjde nové číslo Šaldovin s názvem František! Zajímá tě, na co se můžeš těšit? Přečti si pár ukázek a nalaď se na atmosféru našeho dalšího čísla…

Po F. X. Šaldovi je v Liberci pojmenovaná řada míst. Divadlo, náměstí anebo naše gymnázium. Čím si ale tuto čest Šalda vysloužil? 

Není tomu dlouho, co Divadlo F. X. Šaldy uvedlo do prodeje vstupenky, kde bylo vytištěno jméno britské spisovatelky a „královny detektivek“ Agathy Christie. F. X. Šaldu a Agathu Christie ale ve skutečnosti spojuje mnohem víc než jen vytištění jejich jmen na vstupence k představení Vraždy v Orient expresu a ztvárnění tohoto detektivního příběhu herci liberecké scény…

Pokud bychom se přenesli na školní půdu, rázem by se z nás místo studentů stali knihovtipníci sedící v lavici se součturou (spolužákem). Svačinu, kterou by mohl být třeba chleba se stehnonožkou (šunkou), bychom mohli mít zabalenou v pyskočistci (ubrousku) a ti zletilí by si mohli před školou vykouřit libočudnou (dýmku) s chřípoprachem (tabákem).

Zajímá tě víc? V tom případě pro tebe máme skvělou zprávu! Již za nedlouho bude možné si číslo zakoupit, takže si dočteš nejen pokračování těchto textíků, ale i spousty dalších zajímavostí.